Callback Lim10Ata\Flatix\xfwidgets::gethtml is invalid (error_invalid_class).

Butona Hotkey Atama

ExcelCahili

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
exceltr.net
Arkadaşlar fonksiyonel mouse’um üzerindeki tuşları excelde bulunan butonlarımda kullanmak için bunlara hotkey atamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba?

Mesela TEMİZLE isminde bir butonum var ve içerisinde kodlar var. Buna F7 tuşunu nasıl atayabilirim mesela?

Teşekkürler.

Sirius

Admin
Admin
Arkadaşlar fonksiyonel mouse’um üzerindeki tuşları excelde bulunan butonlarımda kullanmak için bunlara hotkey atamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba?

Mesela TEMİZLE isminde bir butonum var ve içerisinde kodlar var. Buna F7 tuşunu nasıl atayabilirim mesela?

Teşekkürler.
Öncelikle, fonksiyonel mouse'unuzun özel tuşlarının hangi klavye kısayollarına denk geldiğini bilmelisiniz. Bu bilgiyi ürününüzün belgelerinde veya üreticinin web sitesinde bulabilirsiniz.

Daha sonra, Excel'de bir kısayol tuşu atamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Butona sağ tıklayın ve "Denetim Ekle" seçeneğini seçin.
  2. "Denetim Özellikleri" penceresinde "Hızlı Erişim Tuşu" alanını bulun.
  3. "Hızlı Erişim Tuşu" alanına bir harf veya sayı tuşu girin. (F tuşlarına özel bir fonksiyonel mouse'unuz varsa, bu tuşlardan birini seçebilirsiniz.)
  4. "OK" düğmesine tıklayarak pencereyi kapatın.
Artık TEMİZLE butonuna atadığınız kısayol tuşunu kullanarak, butona tıklamadan aynı işlevi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, F7 tuşuna bastığınızda TEMİZLE butonunun kodları çalışacaktır.