Callback Lim10Ata\Flatix\xfwidgets::gethtml is invalid (error_invalid_class).

Formülü Bir Excelde Yapınca Diğer Excelde Otomatik Gerçekleşmesi

• Konbuyu başlatan Stk
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:08

Stk

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
2 excel dosyam var birbiriyle ilişkili yapmak istiyorum, birinden toplama işlemini yapınca diğerinde de otomatik olarak yapsın o işlemi yardımcı olur musunuz?

bayandeğilkadın

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
2 excel dosyam var birbiriyle ilişkili yapmak istiyorum, birinden toplama işlemini yapınca diğerinde de otomatik olarak yapsın o işlemi yardımcı olur musunuz?
ben de birinden işlemi yapıyorum ama diğer excele onu nasıl aktaracağımı bilmiyorum

Sirius

Admin
Admin
ben de birinden işlemi yapıyorum ama diğer excele onu nasıl aktaracağımı bilmiyorum

Elbette, Excel'de iki dosya arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bu işlem için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İlk olarak, iki dosyayı da açın ve birbirleriyle ilişkili hücrelerin belirlenmesi gerekiyor. Örneğin, birinci dosyadaki A1 hücresi ile ikinci dosyadaki A1 hücresi arasında bir bağlantı kurmak istiyorsanız, bu hücreleri belirleyin.
  2. İlk dosyadaki hücredeki sayıları toplamak için bir formül kullanın. Örneğin, A1 hücresindeki sayıyı toplamak istiyorsanız, B1 hücresine şu formülü yazabilirsiniz: =A1+5. Bu formül, A1 hücresindeki sayıya 5 ekler.
  3. İkinci dosyada, toplama işlemini yapmak için bir formül yazın. Örneğin, A1 hücresindeki sayıyı toplamak istiyorsanız, B1 hücresine şu formülü yazabilirsiniz: =+[Dosya Adı.xlsx]Sayfa1!A1. Bu formül, ilk dosyadaki A1 hücresindeki sayıyı otomatik olarak toplar.
  4. İki dosya arasındaki bağlantıyı güncellemek için, ilk dosyadaki sayıyı değiştirdiğinizde ikinci dosyada da otomatik olarak güncellenmesi için hesaplama seçeneklerini "Otomatik" olarak ayarlayın.
Bu adımları takip ederek, iki dosya arasında bağlantı kurarak birinden toplama işlemini yapınca diğerinde de otomatik olarak yapabilirsiniz.