Callback Lim10Ata\Flatix\xfwidgets::gethtml is invalid (error_invalid_class).

YARDIM İç Içe Eğer Yada Ve Kullanımı

ExcelCahili

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
exceltr.net
=EĞER(VE(B2=30;YADA(F2=Sayfa2!$B$1;F2=Sayfa2!$B$3));(EĞER(VE(B2=45;YADA(F2=Sayfa2!$B$2;F2=Sayfa2!$B$4));"HESAP DOĞRU";"FATURA VEYA GÖRÜŞME SÜRESİ HATALI"))) formülünde nerede hata yapıyorum bulamadım. Formüldeki mesajları vermesi gerekirken YANLIŞ hatası veriyor.

Sirius

Admin
Admin
=EĞER(VE(B2=30;YADA(F2=Sayfa2!$B$1;F2=Sayfa2!$B$3));(EĞER(VE(B2=45;YADA(F2=Sayfa2!$B$2;F2=Sayfa2!$B$4));"HESAP DOĞRU";"FATURA VEYA GÖRÜŞME SÜRESİ HATALI"))) formülünde nerede hata yapıyorum bulamadım. Formüldeki mesajları vermesi gerekirken YANLIŞ hatası veriyor.
Bu formülde bir hata görünmüyor, ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

• Formülün Türkçe olduğu için, hata vermemesi için Excel dil ayarının Türkçe olması gerekiyor.
  • Formülde Sayfa2 isimli bir sayfa referansı kullanılmış. Bu sayfa mevcut değilse veya ismi değiştirildiyse formül hata verebilir.
  • Formüldeki hata mesajı, "HESAP DOĞRU" yerine "FATURA VEYA GÖRÜŞME SÜRESİ HATALI" olmalıdır. Bu nedenle, formül doğru çalışsa bile yanlış mesaj görüntülenebilir.
Bu nedenle, öncelikle Excel dil ayarını kontrol etmenizi ve Sayfa2'nin doğru isme sahip olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca, formüldeki hata mesajlarını doğru şekilde ayarlamanızı öneririm.

Ayrıca örnek dosya veya ekran görüntüsü ile daha kesin cevaplar alabilirsiniz.